Вітаю Вас Гість!
Субота, 19.09.2020, 11:22
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Рубрики

Владика Олег (Ведмеденко)
Єпископ Волинський і Галицький


Лев Регельсон
Историк Церкви, православный богослов


Протоієрей Олександр Титов
Священик Київської громади Богоявлення Господнього


Отець Віталій Ананченко
Протоієрей Кіблярської обителі


Владика Сергій (Вутянов)
Єпископ Бориспільський


Владика Константин (Миськів)
Архієпископ Львівський і Галицький.


Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Блоги

Головна » Блоги » Протоієрей Олександр Титов  
Віра - основа спасіння.


Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!
Сьогоднішні читання з Євангелія надихнули мене на роздуми що обидва вони про одне, але з різних точок зору.
Ін. 3:13-17
«Ніхто не сходив на небо, тільки Той, Хто зійшов з небес, Син Людський, Сущий на небесах. І як Мойсей підніс змія в пустелі, так належить піднестися Синові Людському, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне. Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне. Бо не послав Бог Сина Свого в світ, щоб судити світ, а щоб світ спасся через Нього».
Мф. 15:21-28
«І, вийшовши звідти, Ісус пішов у землі Тирські і Сидонські. І ось жінка-хананеянка, вийшовши з тих місць, закричала Йому: помилуй мене, Господи, Сину Давидів, дочка моя тяжко біснується. Але Він не відповідав їй ні слова. І підійшли ученики Його і благали Його: відпусти її, бо кричить нам услід. Він же сказав у відповідь: Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїлевого. А вона, підійшовши, вклонилася Йому і каже: Господи, допоможи мені. Він же сказав у відповідь: недобре взяти хліб у дітей і кинути псам. Вона сказала: так, Господи! Але і пси їдять крихти, що падають зі столу господарів їхніх. Тоді Ісус сказав їй у відповідь: о жінко! Велика віра твоя; нехай буде тобі, як ти хочеш. І зцілилася дочка її у ту ж мить».
У першому Євангелії говориться про механізм спасіння людства який вжив Бог Отець, у другому про те, як цей механізм працює. Обидва тексти містять у собі ключові слова які дають розуміння що е головною передумовою спасіння.
Хананеяні були язичниками, котрих євреї сторонилися та вважали чужими. Так само і хананеяні ставилися до євреїв. Але ця жінка звернулася до Спасителя назвав Його Господом та Сином Давидовим бо відчула довіру до Нього та визнала Його.
Господь не зразу їй відповів, а лише коли звернулися Його учні. Та і відмовив їй, бо посланий для спасіння «загиблих овець дому Ізраїлева».
Але жінка наполягала, бо відчувала що Він може спасти її дитину, тоді Ісус сказав що недобре взяти хліб у дітей та віддати псам, бо саме таке було ставлення євреїв до хананеян. Жінка все одно наполягала та сказала що й пси їдять крихти що падають зі столів.
Три рази вона наполегливо просила про допомогу, бо вірила у милосердя Господа та не зважала на його відмові бо бачила Того, Хто прийшов спасти весь світ, бачила Його очі, чула Його голос, всім серцем та всім розумінням відчувала Хто перед нею. І три рази Христос випробовував її віру!
Згадаємо визначення віри апостолом Павлом у посланні до Євреїв 11:1. «Віра ж є здійснення очікуваного i впевненість у невидимому».
Жінка отримала здійснення зцілення доньки, бо її впевненість подолала відмови, якими Господь випробовував її. Цим Господь показав нам що він прийшов спасти всіх, бо нема для нього чужих, і потребує від нас не легковірності, а подвига віри, наполегливості, готовності пробитися до Нього криком, молитвою, вірою.
Як часто буває що ми перестаємо звертатися до Господа бо нам здається що він не чує нас, та ми втомилися молитися, нам здається що можна витратити свій час та сили на щось більш реальне та дієве, а ніж звертатися до невидимого Бога. Насправді то лише випробування нашої віри, чи витримаємо ми як хананеянка який було відмовлено три рази?
Господь зцілив дочку хананеянки і показав нам що Він прийшов спасти не лише обраний народ Ізраїлю, але всіх людей які увірували. Тобто він розширив коло обраного народу вказавши на головну рису що вводить будь кого у це коло. Це є віра!
Таким чином з приходом Христа обраний народ, це той народ що увірував!
Амінь.

Картинка 1


Автор – Протоієрей Олександр Титов | Переглядів: 417 | Опубліковано: 23.09.2018  

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: