Вітаю Вас Гість!
Середа, 20.06.2018, 09:18
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

Роль Московської церкви в Україні

1

Головна » Новини єпархій » Київська-Броварська єпархія

Літургія 11 вересня
Дорогі брати та сестри,  цього разу літургія зівпала  зі святом. А саме. 
11 вересня в народі називають Іваном Пісним. Це єдиний в році день, коли одночасно сходилися заборони і спокуси. У православній церкві 11 вересня пов`язане з ім`ям Іоанна Предтечі. Правитель Галілеї Ірод влаштував бенкет з нагоди свого дня народження. Головним «стравою» цього святкування став чуттєвий і безсоромний танець Соломії, дочки Іродіади, жорстокої і красивою, як і її мати. Танець так сподобався Іродові, що він поклявся виконати будь-яку примху Соломії. І вона за намовою ненавидячої Іоанна Хрестителя Іродіади зажадала піднесену на блюді голову пророка. Ірод не посмів порушити дане перед гостями обіцянку. І підніс пасербиці голову Іоанна, яку Іродіада тут же кинула в бруд, а тіло пророка викрали його учнями і поховали в місті Севастії. 
У цей день належить дотримуватися суворого посту. Церква забороняє їсти м`ясо і рибу, тому церковне свято Усікновення глави Іоанна Предтечі більше відомий серед віруючих під назвою «Іван Пісний». Також 11 вересня необхідно відмовитися від розваг, оскільки розважальні заходи символізують бенкет, яка спричинила за собою загибель пророка. 
Атрибутами Іоанна Хрестителя були тростинний хрест, посох з хоругвою, на якій було написано по латині «Ось Агнець Божий», хрестинна чаша і ягня. 


Також усі привітали сестру Любу з Днем Ангела.

    

Рубрика: Київська-Броварська єпархія | Опубліковано: 12.09.2016 | Переглядів: 283 
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Код *: