Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 20.08.2019, 12:38
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Новини  
Довідка про хід Собору 21 - 23 червня 2019

               Хід Собору АПЦ в У в м. Києві 21-23.06 2019 р.

 

21.06. 2019 р. присутні:  архієреї, священики, миряни. 

Митрополит Стефан доповів про історію автокефального руху в Україні і нинішній стан православ’я сьогодні, зокрема про позицію  Константинопольського патріархату щодо церков Української діаспори.

Архієпископ Лоренцо доповів про стан Православної церкви в Італії, про історію виникнення і стан своєї архієпископії і потребу встановлення євхаристичної єдності з Церквою в Україні, про своє бачення завдань церкви і необхідності реформ.

 Пропонована позиція і бачення Церкви співпадає з нашими прагненнями, зокрема сформульованими в підготованій до Собору Декларації. Це дає  привід  для початку об’єднавчих процесів між нашими церквами,про що йшла мова на Соборі.

Архієпископ Дмитрій доповів про досвід соціального і реабілітаційного служіння в своїх громадах. Як виявилось, дуже подібний досвід є і в італійців.

Були оголошені й розглянуті окремі положення Декларації по доктрині Церкви, зокрема необхідності євхаристійного відродження, нової хвилі катехізації, нового образу священства, відродженні Христоцентризму.

 

22.06.2019. присутні:  архієреї, священики, миряни.

Заслухали доповідь митрополита Стефана по питанню структури майбутнього об’єднання, необхідності єдності в різноманітті. Відбулась дискусія. Більшість присутніх схилилась до того, щоб це була єдина структура з Предстоятелем. Була підтверджена особа предстоятеля. Були запропоновані варіанти назви Церкви, з огляду на зростання числа парафій за кордоном. Відбулась дискусія. Прийняття рішення було відкладене

Архієпископ Лоренцо звернувсь з заявою від імені свого Синоду про приєднання до Апостольської Православної Церкви в Україні. Це звернення було розглянуто і задоволено.

Митрополит Віктор(Веряскін)  АОЦ проголосив від лиця своїх єпископів про намір розпочати діалог з питання об’єднання.

Обговорені питання державної реєстрації Церкви, зокрема наскільки це питання є актуальним в Італії в умовах тиску інших церковних інститутів.

Продовжено ознайомлення з Декларацією про Доктрину Церкви, положень Статуту об’єднання.

Була розглянута низка питань з внутрішньоцеркового життя.

 

23.06.2019. Присутні: архієреї, священики, миряни.

Відслужена Божественна літургія. З вітальним словом виступили владики Стефан, Лоренцо і Ілія.

Прийняте рішення про прийняття назви Церкви - Українська Апостольська Православна Церква  (УАПЦ) і початок підготовки державної реєстрації.

Підписано документи про визнання і єднання у таїнствах з УАПЦ за кордоном (Синодом архієпископа  Лоренцо).

Намічені перспективи розвитку Церкви на найближчий рік.

Опубліковано: 25.06.2019 | Рубрика: Новини | Переглядів: 127
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: