Вітаю Вас Гість!
Четвер, 18.10.2018, 23:03
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

Роль Московської церкви в Україні

1

Головна » Статті, публікації  
Публічні богослужиння відтепер проводяться без дозволу влади.

Конституційний суд України визнав неконституційним пункт закону «Про свободу совісті та релігійних організацій», згідно з яким проведення публічних богослужінь потрібно отримання дозволу органу місцевої влади.

«Конституційний Суд України встановив, що положення частини п’ятої статті 21 Закону суперечать Конституції України, що є підставою для визнання їх такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), і тому ці положення не можуть застосовуватися», – зазначають у суді.

У березні КСУ розпочав розгляд справи за поданням омбудсмана Валерії Лутковської щодо конституційності положень частини 5 статті 21 закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з цим законом, богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях та прилеглій території, у місцях паломництва, установах та організаціях і на підприємствах за ініціативою трудових колективів і згодою адміністрації.

Закон передбачає, що в інших випадках публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу місцевої влади.Саме це положення щодо дозвільного порядку омбудсман просила визнати неконституційним.

З питанням щодо норм закону «Про свободу совісті та віросповідання» омбудсман звернулась до Конституційного суду України у жовтні минулого року.

https://www.radiosvoboda.org/a/news/27983744.html
 
Опубліковано: 11.05.2017 | Рубрика: Статті, публікації | Переглядів: 375
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: