Вітаю Вас Гість!
Субота, 19.09.2020, 11:31
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Статті, публікації  
Священики АПЦ взяли участь у конференції присвяченій наслідкам непокараних злочинів проти Церкви

У Києві, 11 червня 2015 р., відбулася Міжнародна науково-практична конференція Історія та сучасні виклики непокараних злочинів радянського тоталітаризму проти Церкви. Організатором виступила ГО Європейський християнський конгрес спільно з Київською православною богословською академією (КПБА) за підтримки Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Греко-Католицької Церкви, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Головною метою конференції було доведення до суспільства, урядів і конфесій України та світу думки про неможливість співіснування сучасної цивілізації в умовах безкарності злочинів проти людства і людяності, які не мають терміну давності, але через відсутність покарання і приховування інформації породжують ще більші злочини.  

Учасники розглядали діяльність Московського Патріархату в СРСР: історію переслідувань, угодовства і співпраці з тоталітарною державою; обговорювали, як протидіяти використанню християнської Церкви для ідеологізації загарбницьких воєн, анексій, дестабілізації світу.

У заході взяли участь Український інститут національної памяті, Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Інститут історії України, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди (відділення релігієзнавства), Національний університет Острозька академія, Товариство Меморіал.  

В якості гостей були присутні представники Апостольської Православної Церкви – священики Сергій Вутянов та Олександр Титов. У їхньому виступі був зроблений акцент на те що злочини проти Церкви, її служителів і віруючих, відбувалися не тільки ззовні, з боку богоборчої влади, але і зсередини, коли верхівка ієрархії діяла в резонанс із спецслужбами на руйнування Церкви. Серед тих, хто не побоявся підняти голос на захист правди Божої, був і отець Гліб Якунін. В інтерв'ю на радіо "Свобода" ще в 2003 р. о.Гліб говорив, що Україна буде полем боротьби за релігійне майбутнє. Так чи інакше, долі його "попередників "на ниві викриття пороків і захисту Церкви (арх.Ермогена (Голубєва) і о.Павла Адельгейма) були пов'язані з Україною. Доповідь о.Сергія була присвячена сторінкам життя і діяльності о.Гліба Якуніна.

 

Іван Окоев, голова Київської міської організації Меморіал» ім. Василя Стуса, зачитав привітання від засновника товариства Романа Круцика і подарував присутнім представникам церков збірник документів «Чекістське досьє окупованої України.

 

Вчені, крім дослідження обставин переслідування і знищення в СРСР Української Автокефальної Православної Церкви , Української Греко-Католицької Церкви , Римсько-Католицької Церкви в Україні, протестантських церков і номінацій, говорили про тотожність комуністичної та націонал-соціалістичної ідеологій в церковно-державних відносинах.

 

Учасники заходу затвердили резолюцію з метою закликати християнські церкви до розуміння і консолідації.

 У резолюції йдеться про те, що злочини проти людства і людяності через відсутність покарання і приховування інформації породжують ще більші злочини. Тому потрібно активізувати пошук, вивчення, публікації та популяризацію документальних джерел з архівів радянських репресивних служб про причини і обставини організації політичних репресій проти християнських церков і конфесій.  

Також у резолюції наголошується, що «в радянську епоху деморалізована ієрархія РПЦ служила для легітимації геополітичних імперських амбіцій. Замасковані комуністичні агенти під виглядом священнослужителів проникали в Христову Церкву з метою її дискредитації і розвалу зсередини. На сьогоднішній день ситуація в РПЦ не змінилася. Вона продовжує перебувати під тоталітарним диктатом, активно підтримує проект "Новоросія", просуває концепцію "русского міра", інспірує розвиток організацій, що декларують православний фашизм і проводить "канонізацію" Й. Сталіна і В. Путіна і т. д.

 

Автори резолюції планують поширювати серед світової громадськості обєктивну інформацію про прояви релігійної та громадянської дискримінації на Донбасі, виступають за формування правової культури, яка б не сприймала насильницьких шляхів вирішення питань державно-конфесійних відносинах.

 На завершення відбувся круглий стіл на тему «Сучасний світ як заручник непокараних злочинів радянського тоталітаризму». На ньому констатували, що через непокараних злочинів світ не має ефективної системи безпеки. Розглядалися різні конфігурації такої системи.  Враховуючи, що кожна третя людина у світі - християнин, в Європі дві третини християн, а сучасна Європейська цивілізація є християнською, учасники круглого столу закликали всіх представників цієї світової релігії до солідарності та консолідації проти нових загроз і викликів.

За підсумками конференції буде видано збірник доповідей.
Опубліковано: 19.06.2015 | Рубрика: Статті, публікації | Переглядів: 1907
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: