Вітаю Вас Гість!
Середа, 12.08.2020, 13:26
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Слово Митрополита

Головна » Слово Митрополита » Стефан, митрополит Киевський та всій України » Статті

Імперська политика Московського патріархату
Аналізуючи стан православ’я в Росії і причини цього стану, відомий правозахисник протопресвітер Гліб Якунін в праці «Исторический путь православного талибанства» сказав:
«На место подлинной Церкви из представителей завербованного чекистами "временного синода" митрополита Сергия (Страгородского) была образована в 1943 году Сталиным и Берией Московская патриархия - та самая, что сегодня у всех на слуху В условиях тяжелой войны Сталин начал разыгрывать "религиозную карту", в том числе, перед военными союзниками Для этого он поручил Л. Берии и полковнику госбезопасности Г. Карпову "возродить" православную Церковь, митрополит Сергий был провозглашен Патриархом всея Руси и начал ускоренно насаждать Московскую патриархию в СССР и за рубежом. С точки зрения православных канонов, благодатные структуры управления Церковью могли быть воссозданы только по действующим на тот момент каноническим правилам, а затем, лишь впоследствии, они могли быть изменены. Но в нарушение всех канонических норм в 1943-45 гг. богоборческой властью была создана совершенно новая, чуждая православной традиции религиозная организация тоталитарного типа, с новыми, ранее не существовавшими церковными правилами, со структурой управления, копирующей сталинское политбюро ("митрополит-бюро") и фактически подходящей под модное ныне определение "тоталитарная секта", не имеющей ничего общего ни с российскими, ни со вселенскими каноническими правилами Православия. По канонам Православия создание и деятельность этой организации должны восприниматься верующими "аки не бывшие", то есть недействительными.
Поэтому глубокая потребность современной России в духовном авторитете и нравственном фундаменте наталкивается на косность Московской патриархии – дочернего ведомства "КГБ", десятилетия осуществляющего поставленную перед ним цель: прикрываясь религиозной деятельностью, ревностно служить антирелигиозному тоталитарному государству. В результате этой подмены сегодня руководство РПЦ демонстрирует полную неспособность к столь необходимым обществу реформам, а попытки церковного возрождения снизу, со стороны общин, рядового духовенства, мирян, пресекаются патриархийным начальством».
Саме в контексті імперської політики московського патріархату слід розглядати організацію так званих «хресних ходів». Ці акції організовуються з розрахунком на масові безпорядки та протистояння у суспільстві. Тому ми закликаємо віруючих православних і не православних патріотів України дистанціюватися від цих акцій, жодною мірою не намагаючись організовувати фізичну протидію. Тим самим дати провокаторам можливість повністю себе проявити. Заслуговує на увагу принципова і мудра позиція громадян міста Борисполя, які 13 липня на спільній нараді представників місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій прийняли наступне звернення:
«Бориспільська громада глибоко шанує духовні традиції, розуміє важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства та щиро готується до відзначення Дня хрещення Київської Русі-України 28 липня 2016 року.
Проте ми не розділяємо, у який спосіб до цієї події готуються представники духовенства Української Православної Церкви Московського Патріархату, а саме: проведення хресної ходи, так званої «ходи миру», яка прямує з Почаївської та Святогірської лавр. Використання антиукраїнської імперської символіки учасниками ходи робить цей захід суто політичним і таким, що розколює суспільство, нівелює цінності Майдану і Революції Гідності, перекреслює мужність та героїзм військовослужбовців, які воюють у зоні АТО за свободу і територіальну цілісність України з російським агресором. Такі дії викликають спротив та негативну реакцію у більшості представників бориспільської громади.
З метою уникнення провокацій, міжконфесійних конфліктів, масових заворушень, забезпечення громадського порядку, спокійної та стабільної роботи закладів, установ, підприємств міста, недопущення транспортного колапсу, громада вимагає від учасників хресної ходи не заходити у місто Бориспіль. Ми закликаємо всіх громадян України бути мудрими і не підтримувати ходу Московського Патріархату, а також відмовляти своїх родичів та знайомих від участі в ній. Ця хода повинна мати інший вектор: по містах і селах так званих ДНР та ЛНР і до Москви, яка є справжнім ініціатором військового конфлікту і на совісті якої тисячі смертей захисників нашої Вітчизни.
Український народ щиро прагне миру на своїй землі та хоче жити в єдиній соборній Україні!
Просимо Київську обласну раду та Бориспільську районну раду підтримати звернення бориспільської громади».

Апостольська Православна Церква вважає що молитва – справа інтимна і не варто перетворювати її в шоу. Молимось щиро, в усякий час і на всякому місці, не забуваючи подякувати Богові за кожний прожитий день. Просимо у Бога мудрості і витримки.
Предстоятель Апостольської Православної Церкви, митрополит Стефан.

Рубрика: Статті | Опубліковано 15.07.2016 | Переглядів: 1025 
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: