Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.10.2020, 15:19
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Новини  
Різдвяне послання предстоятеля Апостольської Православної Церкви в Україні, митрополита Київського і всієї України Стефана(Негребецького)
Різдвяне послання
предстоятеля Апостольської Православної Церкви в Україні,
 митрополита Київського і всієї України Стефана(Негребецького)
до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних, хто дотримується Апостольської традиції в православ’ї.
Браття і сестри улюблені в Христі!
Вітаю усіх з Різдвом Христовим!
Йдучи до причастя, молимось: «Вірую, Господи, і визнаю, що Ти є воістину Христос, Син Бога Живого, що прийшов у світ грішників спасти, з яких перший я» … Отже з метою «грішників спасти» Предвічний і Всемогутній Бог приймає тіло земної людини, тіло слабке і немічне. І будучи в цьому тілі, здійснює земне служіння як Учитель і Пророк. Він вибирає учнів, навчає їх і посилає у світ  навчати народи, «христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку»! (Мт. 28:19-20). Що ж треба зберегти перш за все? Підчас Тайної Вечері Господь каже учням: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою.» (Ів. 13:35). Саме цей заповіт – заповіт любові – головний у християнстві. Де нема любові, - там нема Христа! Ми часто уподібнюємось до фарисея (притча про митаря і фарисея), що хизується своєю «праведністю», протиставляючи цю «праведність» гріховності інших людей.
Як часто сьогодні ми зустрічаємось з спільнотами людей, які називають себе християнами. В цих спільнотах на першому місці зразково-показові служби, молебні, ритуали, блискуча архітектура і поряд з цим осуд ближнього, зневага до немічних, гординя! То чи це є християнство, коли немає любові? Несприйняття гріха, ненависть до гріха не повинна приводити до ненависті до грішника! Господь сказав що Він не до праведних прийшов, а до грішних, бо здоровий не потребує лікаря. Але якщо брат твій грішить, то не зневажай його, а допоможи прийти до покаяння. Бо через покаяння приходим до Бога, з’єднуймося з Ним, і одержуємо життя вічне з Ним.
А ще Господь залишив нам спогад про Тайну Вечерю, яку заповідав звершувати, продовжувати в часі пам'ять про Нього: «Це чиніть на спомин про Мене»! Можливість бути причасником (причасницею)  Тайної Вечері Господа нашого Ісуса Христа з Яким містично ми з’єднуємось тілом і кров’ю – є ще одним неоціненим даром, що залишив нам у спадщину Господь. Тому Святі Отці стверджують: «Де церква, там літургія, а де літургія – там церква».
Доходим висновку, що продовження в часі Тайної Вечері Господа нашого Ісуса Христа і виконання заповіді любові – є необхідна і достатня ознака Церкви Христової. А характер обряду, мова служіння, взаємодія спільноти віруючих з політичними структурами - все це вторинне і не варте суперечок.
Славімо Христа,  що народився спасіння нашого ради, слідуємо заповіту любові. Хай Різдво нам буде радісним, Новий Рік хай буде для нашого народу мирним і щедрим на добро, а ми всі, християни, просімо щоб Господь дав нам мудрість і силу взяти свого хреста (у кожного свій хрест!) і йти за Ним з вірою у спасіння і вічне життя!
Христос народився, славімо Його!
 
2 січня 2017 р., м. Київ.
Опубліковано: 02.01.2017 | Рубрика: Новини | Переглядів: 617
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: