Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 12.12.2017, 19:42
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан митрополит Киевський та всій України

Роль Московської церкви в Україні

1

Головна » Статті, публікації
Олег Леусенко ще у минулому році згадав як відбувалося захоплення Київської митрополії Москвою. Згадувати про це потрібно щоб пам'ятати - "канонічність" московського патріархату побудована на симонії.  Але ж у 1685 році цей процес лише перейшов у активну стадію, започаткував його заліщанский князь Андрій, який ще у 1168 році відряджає суздальского ігумена Феодора на собор до Києва з метою добитися усунення митрополита Костянтина. Не знайшовши підтримки у єпископів, Феодор попрямував до Константинополя, сподіваючись умовити патріарха призначити себе митрополитом, проте добився лише сану Ростовського єпископа. А князь Андрій напав на Київ і цілковито його знищив. Літопосець оповідає, що суздальці грабували й убивали людей два дні. Не пощадили жодної святині, жодного монастиря, вивезли всі ікони(Вишгородську ікону вони від тоді називають Володимирською), всі ризи, церковні книги і навіть дзвони. Закінчує літописець свій запис: «і був у Києві плач і стогін, і туга і скорбота безутішна, і сльози неперестанні».

І досі ні Вселенський патріарх, ні Константинопольський синод не визнають приєднання Київської митрополії до Московського патріархату 1686-го року, це підтверджено:

1) у 1924 році Томосом дарування автокефалії Польській Православній Церкві патріархом Григорієм VІІ [18, с. 305];

2) лист у 1991 році патріарха Константинопольського Димитрія до патріарха Московського Олексія ІІ;

3) у 2005 році офіційна заява архієпископа Скопельського Всеволода, представника Вселенського патріарха Варфоломія;

4) 26 липня 2008 року патріархом Константинопольським Варфоломієм приєднання митрополії 1686 року назване анексією (насильне приєднання, захоплення).

Наслідками приєднання були такі події:

- у 1688 році Київському митрополиту було заборонено мати титул Київський, Галицький і всієї Русі;

- Львівська, Луцька та Перемишльська єпархії були повністю поглинуті унією;

- у 1721 році відповідно до прийнятого «Духовного регламенту» Київська митрополія скасовується і стає звичайною єпархією Московського патріархату;

- у період з 1722 по 1743 рр. щоб укріпити зближення між Церквами, у Київського митрополита було відібрано титул митрополита і почали висвячуватися архієпископи;

- за часів правління імператриці Катерини ІІ з храмів, бібліотек, різноманітних сховищ почали вилучатися різні літописи, історичні пам’ятки і справжня історична пам’ять нашого народу, яка й зазнала майже повного зруйнування;

- вилучалися богослужбові книги, а замість них привозили книги з новою, московською редакцією;

- київські богослужбові розспіви замінювалися “московськими”;

- в 1770 році з титула “митрополит Київський, Галицький і Малої Росії” вилучається словосполучення “Малої Росії”;

- за шовіністської політики, яку проводила Церква під тиском, звісно ж, держави у період з 1800 по 1966 рр., на Київську митрополичу кафедру не було призначено жодного митрополита-українця.

За весь період, тобто до 1990-го року, жодна умова і домовленість, які були обіцяні у 1685 року гетьману Самойловичу патріархом Якимом, Російською Церквою дотримані не були.


Читати повністю→

Опубліковано: 19.05.2017 | Рубрика: Статті, публікації

КСУ дозволив проводити публічні богослужіння в Україні без дозволу місцевої влади.


Читати повністю→

Опубліковано: 11.05.2017 | Рубрика: Статті, публікації

Стаття диякона Андрія Гожого. Роздуми о наслідках зустрічі папи Римського  з Московським патріархом. Україна, її церкви, як суб’єкт цих переговорів.
 
Читати повністю→

Опубліковано: 15.03.2016 | Рубрика: Статті, публікації | Коментарі-1

Священики АПЦ  11 червня 2015 року, взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Історія та сучасні виклики непокараних злочинів радянського тоталітаризму проти Церкви".
Читати повністю→

Опубліковано: 19.06.2015 | Рубрика: Статті, публікації | Коментарі-1

Церква повинна повернутися до демократичних засад устрою, які існували у ранньохристиянський час. Таку думку висловив Секретар Синоду Апостольської Православної Церкви протоієрей Гліб Якунін у інтерв'ю "Новій газеті".
Читати повністю→

Опубліковано: 11.08.2014 | Рубрика: Статті, публікації

Відому російську правозахисницю, дисидента, публіциста, політика Валерію Новодворську, яка померла 12 липня, відспівували священики Апостольської Православної Церкви. Про це у своєму блозі написав історик Церкви, православний богослов Лев Регельсон.
Читати повністю→

Опубліковано: 18.07.2014 | Рубрика: Статті, публікації | Коментарі-2

26 квітня 2014 року Секретар Священного Синоду АПЦ о. Гліб Якунін та історик Лев Регельсон відвідали Київський Майдан. Вони оглянули місце, поспілкувалися з людьми та учасниками подій. Їм показали місця де снайпери розстрілювали бійців самооборони.
Читати повністю→

Опубліковано: 30.04.2014 | Рубрика: Статті, публікації

С таким вопросом часто обращаются к руководителям Апостольской Православной Церкви – реформаторского крыла "альтернативного" Православия в современных России и Украине. Попытаюсь кратко ответить на этот вопрос.
Читати повністю→

Опубліковано: 22.12.2013 | Рубрика: Статті, публікації

В нашей Апостольской Православной Церкви, безусловно, важнейшим событием года был Киевский Собор 18 октября 2013 г., на котором были приняты принципиальные решения. Главное из них – провозглашение четкого различия между харизматическим саном и административной должностью, в связи с этим – временный характер должностей (митрополит, предстоятель), избираемых Собором АПЦ на срок 4 года.
Читати повністю→

Опубліковано: 21.12.2013 | Рубрика: Статті, публікації

В Киеве 18 октября под председательством митрополита Московского Виталия (Кужеватова) состоялся Собор Апостольской Православной Церкви (АПЦ). Собор избрал нового митрополита Киевского и канонизировал протоиерея Павла Адельгейма, недавно убитого клирика РПЦ.
Читати повністю→

Опубліковано: 21.12.2013 | Рубрика: Статті, публікації

1 2 3 »