Вітаю Вас Гість!
Вівторок, 29.11.2022, 00:04
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...


Головна » Статті, публікації
Митрополит Стефан про зв'язок духовного і матеріального, як духовне впливає на матеріальне, чому відбувається розкрадання енергетичних ресурсів і як навести порядок з тарифами. 25 липня 2020 року.
Читати повністю→

Опубліковано: 17.03.2021 | Рубрика: Статті, публікації

Стаття Льва Львовича Регельсона на його сайті присвячена насліддю отця Павла Адельгейма. Памя'ть відзначаемо 5  серпня.
Читати повністю→

Опубліковано: 05.08.2020 | Рубрика: Статті, публікації

Константинополь оприлюднив архіви. Стислий огляд основних подій на сайті української громади у Греції.
Читати повністю→

Опубліковано: 27.09.2018 | Рубрика: Статті, публікації

История этого текста известна мне со слов Феликса Карелина.
   Выйдя из лагеря в 1956 г., он, отбыв еще 4-летнюю ссылку в Ташкенте, наконец, попал в Москву, где начал активно проповедовать свое толкование Апокалипсиса, в применении к событиям нашего времени. Беседы происходили на частных квартирах его церковных друзей, как обычно в те времена.
  После одного из таких выступлений к нему подошел один из слушателей, преклонных  лет, еврейской внешности и передал ему школьную тетрадку, исписанную размашистым почерком, с вычеркиваниями и поправками. Несколько смущаясь, он сказал:
  "Вот, тут некоторые мои мысли, которые, возможно Вам будут близки. Это единственный экземпляр делайте с ним, что сочтете нужным".
    Потом уже кто-то  сказал  Феликсу:
  "Вы знаете, кто это был? Сын знаменитого священника Иосифа Фуделя".
    Феликс отдал эту тетрадку мне факсимиле размещено ниже.
 
    Я тогда сразу перепечатал ее на машинке, и она была отправлена  по  нелегальным  каналам в редакцию "Вестника", где  и была вскоре опубликована (в 1969 году). Сообщать имя автора в то время было, конечно, недопустимо: он мог из-за этого иметь серьезные осложнения.                  
Лев Регельсон.

Читати повністю→

Опубліковано: 30.08.2018 | Рубрика: Статті, публікації

На сайті Всеукраїнської Ради Релігійних Об'еданнь розміщено матеріал про собор АПЦвУ 
Читати повністю→

Опубліковано: 17.01.2018 | Рубрика: Статті, публікації

Підпорядкування Київської Митрополії Московському Патріархату — канонічний аспект проблеми

Диякон Сергій Башинський, аспірант Київської Православної Богословської Академії, студент заочного відділення історичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

Увага до питання зміни юрисдикції Київської митрополії 1686 р. посилилася протягом останнього півтора десятка років, що пов’язано з актуалізацією з кінця 1980-х років питання про здобуття Православною Церквою в Україні статусу автокефальної

Читати повністю→

Опубліковано: 08.01.2018 | Рубрика: Статті, публікації

Майже 10-вікова історія боротьби за Українську церкву між Константинополем та Москвою отримала чергове загострення з подачі Святішого Патріарха Філарета. Тепер, якщо Москва задовольнить прохання Собору від 1991 року, буде ще більше неузгоджень між різними православними церквами України. Таким чином Філарет грає на користь Москві, якщо ж згадати що не буває колишніх кдбістів, то все це виглядає як заздалегідь спланована операція ФСБ.

Читати повністю→

Опубліковано: 25.12.2017 | Рубрика: Статті, публікації

На сайті "Релігія в Україні" з'явилась стаття присвячена викриттю такого лжеархієпископа Херувима(Дегтяря). У цій статті наголошується на вірогідній фальсифікації пророцтв Лаврентія Чернігівського що до прив’язки трьох братніх народів та їх церков до Москви.

Читати повністю→

Опубліковано: 17.12.2017 | Рубрика: Статті, публікації

Олег Леусенко ще у минулому році згадав як відбувалося захоплення Київської митрополії Москвою. Згадувати про це потрібно щоб пам'ятати - "канонічність" московського патріархату побудована на симонії.  Але ж у 1685 році цей процес лише перейшов у активну стадію, започаткував його заліщанский князь Андрій, який ще у 1168 році відряджає суздальского ігумена Феодора на собор до Києва з метою добитися усунення митрополита Костянтина. Не знайшовши підтримки у єпископів, Феодор попрямував до Константинополя, сподіваючись умовити патріарха призначити себе митрополитом, проте добився лише сану Ростовського єпископа. А князь Андрій напав на Київ і цілковито його знищив. Літопосець оповідає, що суздальці грабували й убивали людей два дні. Не пощадили жодної святині, жодного монастиря, вивезли всі ікони(Вишгородську ікону вони від тоді називають Володимирською), всі ризи, церковні книги і навіть дзвони. Закінчує літописець свій запис: «і був у Києві плач і стогін, і туга і скорбота безутішна, і сльози неперестанні».

І досі ні Вселенський патріарх, ні Константинопольський синод не визнають приєднання Київської митрополії до Московського патріархату 1686-го року, це підтверджено:

1) у 1924 році Томосом дарування автокефалії Польській Православній Церкві патріархом Григорієм VІІ [18, с. 305];

2) лист у 1991 році патріарха Константинопольського Димитрія до патріарха Московського Олексія ІІ;

3) у 2005 році офіційна заява архієпископа Скопельського Всеволода, представника Вселенського патріарха Варфоломія;

4) 26 липня 2008 року патріархом Константинопольським Варфоломієм приєднання митрополії 1686 року назване анексією (насильне приєднання, захоплення).

Наслідками приєднання були такі події:

- у 1688 році Київському митрополиту було заборонено мати титул Київський, Галицький і всієї Русі;

- Львівська, Луцька та Перемишльська єпархії були повністю поглинуті унією;

- у 1721 році відповідно до прийнятого «Духовного регламенту» Київська митрополія скасовується і стає звичайною єпархією Московського патріархату;

- у період з 1722 по 1743 рр. щоб укріпити зближення між Церквами, у Київського митрополита було відібрано титул митрополита і почали висвячуватися архієпископи;

- за часів правління імператриці Катерини ІІ з храмів, бібліотек, різноманітних сховищ почали вилучатися різні літописи, історичні пам’ятки і справжня історична пам’ять нашого народу, яка й зазнала майже повного зруйнування;

- вилучалися богослужбові книги, а замість них привозили книги з новою, московською редакцією;

- київські богослужбові розспіви замінювалися “московськими”;

- в 1770 році з титула “митрополит Київський, Галицький і Малої Росії” вилучається словосполучення “Малої Росії”;

- за шовіністської політики, яку проводила Церква під тиском, звісно ж, держави у період з 1800 по 1966 рр., на Київську митрополичу кафедру не було призначено жодного митрополита-українця.

За весь період, тобто до 1990-го року, жодна умова і домовленість, які були обіцяні у 1685 року гетьману Самойловичу патріархом Якимом, Російською Церквою дотримані не були.


Читати повністю→

Опубліковано: 19.05.2017 | Рубрика: Статті, публікації

1 2 3 4 »