Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.10.2020, 00:59
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Новини  
Великоднє послання предстоятеля Апостольської Православної Церкви в Україні, митрополита Київського і всієї України Стефана(Негребецького)
Браття і сестри улюблені в Христі!
Вітаю усіх з світлим святом Воскресіння Христового!
В книзі Еклезіаста говориться: «Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, і немає нічого нового під сонцем!.. Буває таке, що про нього говорять: Дивись, це нове! Та воно вже було від віків, що були перед нами  Нема згадки про перше, а також про наступне, що буде, про них згадки не буде між тими, що будуть потому...».(Екл. 1:9-11)  Минає час, міняються покоління людей, через історію проноситься вихор війн, революцій, бунтів, повстань;  час стирає з людської пам’яті імена переможців і переможених, царів і імператорів, але залишаються в людський пам’яті імена лицарів духу, творців загальнолюдської культури, мислителів, священиків, страдників за Віру.
Але весь цей калейдоскоп подій у часі і просторі не може затьмарити образ Чоловіка, в сутність якого втілився Син Божий. Народження в тілі людини, життя серед людей, страждання, хресна смерть і, нарешті, воскресіння Господа нашого Ісуса Христа осяяло Всесвіт, а разом з ним і людську природу новим світлом, - світлом Любові. Любов Бога до кожного із мільярдів тих що жили, живуть и ще житимуть на Землі була настільки великою, що Він Сина Свого послав на землю: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне». (Івана 3:16 ) Не забуваймо ціну нашого спасіння: муки, страждання, терпіння, хресну смерть і нарешті Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
А що ми, люди? Як ми оцінюємо спосіб нашого суспільного життя з огляду на ціну що заплатив Господь? Шевченко у поемі «Кавказ» питає:
«За кого ж ти розіп'явся,
Христе, сине божий?
За нас, добрих, чи за слово
Істини… чи, може,
Щоб ми з тебе насміялись?
Воно ж так і сталось.»
Всякий раз, коли вклоняємось сильним світу цього, а особливо награбованим ними і не заробленим чесним трудом статкам – насміхаємось над Христом. Коли впадаємо у гординю, яка породжує заздрість, а та в свою чергу ненависть , - знову насміхаємось над Христом.
Самопожертва заради нашого спасіння і вивільнення від гріха здійснена Ісусом Христом викликає здивування і захоплення тим,  як високо Господь підняв вартість і гідність людини. Саме для захисту вартості і гідності людини вийшов народ у Києві на Майдан. Саме вартість і гідність людини є сьогодні головними цінностями християнського світу, бо саме їх несе Євангеліє (Блага Звістка).  Якщо суспільство нехтує вартістю і гідністю людини, - воно не християнське. Якщо церква не вчить шанувати ці поняття, за які Спаситель Себе розіп’яв, - вона не християнська церква.
Всі разом святкуючи найбільшу подію в історії - Воскресіння Христове, підносимо до Бога молитви за милість, мир і любов. Нехай радість і подяка Богові за всі Його добродійства до нас наповнює наші серця, щоб в мирі, злагоді і любові відсвяткували ми Пасху.
Христос воскрес, воістину воскрес!
29 квітня 2016 р., м. Київ.
Опубліковано: 29.04.2016 | Рубрика: Новини | Переглядів: 805
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: