Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.10.2020, 15:06
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Рубрики

Владика Олег (Ведмеденко)
Єпископ Волинський і Галицький


Лев Регельсон
Историк Церкви, православный богослов


Протоієрей Олександр Титов
Священик Київської громади Богоявлення Господнього


Отець Віталій Ананченко
Протоієрей Кіблярської обителі


Владика Сергій (Вутянов)
Єпископ Бориспільський


Владика Константин (Миськів)
Архієпископ Львівський і Галицький.


Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Блоги

Головна » Блоги » Владика Сергій (Вутянов)  
Слово на Богоявлення

Христос охрестився! - В річці Йордані!
Такими словами вітають один одного православні християни в дні величного свята Богоявлення або Хрещення Господнього. Нещодавно ми святкували прихід Сина Божого на землю і Його славне Народження від Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії. Ми намагались осягнути, зрозуміти цю подію вселенського масштабу «зсередини», відчути, як Божественне немовля наповнює наше серце і все єство радістю, спокоєм і натхненням.
Свято Найменування і Обрізання Господнього повчало нас за прикладом Спасителя необхідності упокорювати волю, гамувати пристрасті і вчитись самозреченню в ім’я високої цілі.
Нарешті свято Богоявлення або Просвіщення Господнього вказує нам на те, що річка Йордан, як уособлення сталого плину життя «за течією», з зануренням у його води Сина Божого, набуває іншої якості, наповненої світлом, змістом, ціллю. В ньому не тільки були «потоплені» гріхи і вади передуючих Христу поколінь людей, а здійснена «переплюсовка» для прийдешніх. Водне Хрещення Ісуса Христа від руки Предтечі стало про- образом і залогом грядущого освячення і преображення людства Духом Божим, духом Богосинівства, «Духом премудрості, Духом розуму».
Щороку вже два тисячоліття у ці дні освячується водна стихія, один з першоелементів життя і планетарного і людського організму. І ми маємо знов можливість у ці дні не просто відбути церковний обряд, а якомога більш свідомо, з підготовленим серцем і розумом долучитись і прийняти у свою душу це велике свято.
 18.01.2017 р. митрофорний протоієрей Сергій Вутянов

Картинка 1


Автор – Владика Сергій (Вутянов) | Переглядів: 579 | Опубліковано: 18.01.2017  

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: