Вітаю Вас Гість!
Субота, 19.09.2020, 11:03
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Рубрики

Владика Олег (Ведмеденко)
Єпископ Волинський і Галицький


Лев Регельсон
Историк Церкви, православный богослов


Протоієрей Олександр Титов
Священик Київської громади Богоявлення Господнього


Отець Віталій Ананченко
Протоієрей Кіблярської обителі


Владика Сергій (Вутянов)
Єпископ Бориспільський


Владика Константин (Миськів)
Архієпископ Львівський і Галицький.


Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Блоги

Головна » Блоги » Владика Константин (Миськів)  
Великоднє Послання

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

Всесвітліші та всечесніші отці! Преподобні ченці та черниці!

Дорогі у Христі брати і сестри!

Христос воскрес!

В ці благодатні дні, коли Церква святкує найвеличніший празник - Воскресіння Христове, запрошуючи ангелів і людей, небо і землю, увесь світ видимий і невидимий з'єднатися у прославі воскреслого Господа, щиро бажаю, щоб ця світла і всеперемагаюча радість вщерть наповнила сьогодні наші серця. Хотілося б донести добру новину у кожну вашу оселю, до всіх родин нашої єпархії та поза її межами, побажати, щоб чисті почуття торжества і перемоги наповнили кожну християнську душу, можливо сьогодні скорботну і утиснену, але таку, що потребує милості і допомоги Божої, адже "Христос Воскрес – радість вічна". Воскресіння Христове дарує нам віру, сильнішу за земні страждання. Воно дає нам силу перемагати їх, бо радість Воскресіння Христового для всіх християн є джерелом світла, миру, любові, мужності й сили. Адже Сам Христос сповістив про Себе, що Він є Творцем світу, Джерелом та Подателем Життя і Він Сам з'єднує людину з Богом Творцем та виявляє в її житті благодатні плоди цього єднання, які ми отримуємо через Його Сина, Ісуса Христа, Який в день Свого Воскресіння тричі з’явився учням і апостолам. Перше явлення було Марії Магдалині біля гробової печери, пізніше – двом учням на шляху в Емаус, а ввечері – всім апостолам. Можливо і комусь з нас Господь явиться в цей Світлий й радісний День та покаже нам Свою велич, що Голгофським стражданням і Воскресінням гріх знищено й переможено бо Христос, безвинний, приніс Себе в жертву на знак спокути гріхів всього людства. Христос – Агнець, Самого Себе віддав в жертву за гріхи світу. Через Хрест Христа нас звільнено від провини первородного гріха. Тому, щораз, коли ми причащаємось хліба та вина, які дією Святого Духа стають істинними Тілом і Кров'ю Христа, ми стаємо співучасниками Його Голгофських страждань.

Сьогодні маємо нагоду подумати над тим, скільки Своїх дарів роздає Господь протягом нашого життя! І все це — предмет і привід для радості. Якщо ми молоді та енергійні, то дякуймо Богові і радіймо, особливо тоді, коли живемо в чистоті, довір'ї та відданості Творцеві; радіймо від успіхів у навчанні та роботі. Втішаймось нашими здобутками як у сімейному, так і в Богу посвяченому житті, адже Христос є основою і ціллю нашого буття. З Христом радіймо у мудрій і чистій старості. Радіймо, коли ми прощаємо наших кривдників; щиро молимось та маємо нагоду часто відвідувати Божий храм. Радіймо від зустрічі з людьми, від усвідомлення великого дару жити і вірити. Відчуття духовної радості від Воскресіння додає нам сили у земній мандрівці, служить незмінним джерелом надії на вічне і щасливе життя з Христом.

Однак, свідомість багатьох із нас, мабуть, перейнята спокусливими думками щодо принизливого економічного становища, соціальних проблем у нашому суспільстві та нереалізованих політичних обіцянок. Звідси – непевність, розпач, сумніви і нарікання. Багато з них є виправдані з людської сторони, однак для всіх християн – це ще одна нагода відкрити мізерність створених нами земних кумирів. Невгамовне бажання успіху, кар'єри, багатства, хвороблива конкуренція постають мізерними перед Тим, Хто є джерелом і Творцем самого світла. Христове воскресіння чинить нас нездоланними для всіх спокус та гріхів. Сьогодні, коли на повному ходу йде нищення народу через політичні ігри багатих світу цього - ми часто впадаємо в спокусу і не розуміючи, що твориться насправді, починаємо підтримувати, тих, хто каже нам неправду та показує нам певні свої інтереси, підкреслюючи, що це наша воля, наше майбутнє, наше приниження і все проти нас, а насправді нас використовують, як непотрібних та нерозумних. Ми непереможні, доки живемо з Христом і в Христі, доки керуємося святим Євангелієм і заповідями Божими, доки маємо Церкву, як найвищу помічницю у справі нашого спасіння. Саме тому це пасхальне переживання непереможної радості повинно стати для всіх нас джерелом сили у виході з будь-яких життєвих криз, зброєю в боротьбі за правду і справедливість. Живімо з відчуттям постійної присутності Того, Хто об'являє Себе через святе Євангеліє, Хто чекає від нас віри, любові та милосердя. Ми покликані бути для світу свідками Христа: нести впевненість у вірі туди, де вона згасає, світитися надією серед безнадійних, бути непереможною любов'ю там, де панує ненависть і страх.

Пасха Христова — це дар божественної любові, який ми повинні нести у світ і свідчити про істину Воскресіння. Це священна місія кожного християнина, всієї Церкви Христової, особливо це стосується тих, хто згідно зі своїм покликанням, отримав від Христа завдання іти і навчати всі народи, хрестячи усіх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Ми усі, дорогі у Христі, котрі хрещені Його ім’ям, є співпрацівниками Божими на Його ниві, і від нашої життєвої позиції залежить стан духовного клімату в нашому серці, в наших родинах, в суспільстві і державі. Тож відважно проповідуймо своїм життям Воскреслого Христа, несімо свої особисті хрести без страху і розчарування, пам'ятаючи слова Христа Спасителя: "Ось я з вами по всі дні вашого життя". Він з нами в радості і скорботі, в здоров'ї і хворобі, в успіхах і невдачах. Він іде з нами життєвим шляхом. Нехай же промені безмежної великодньої радості щедро осявають ваші душі, наповнюють миром та любов'ю. Хай прославлення Воскреслого життя лунає не тільки у нашому великодньому привіті, але стане змістом наших земних реалій. Зробімо так, щоб через нас ця Пасхальна радість огорнула й усіх тих, хто не може бути нині у храмі: хворих, ув'язнених, подорожуючих, тих, хто далеко від рідного дому з власної волі чи з примусу.. Радіймо і веселімося, відкиньмо страх і сміливо рушаймо за ангельським наказом, як апостоли і праведні жінки-мироносиці, звіщаючи світові величну новину, що Христос воскрес! Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога і Отця і причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами. Амінь.

Воістину воскрес!

Константин, Архієпископ Львівський і Галицький

Львів Паска Господня 2017 р.

 


Автор – Владика Константин (Миськів) | Переглядів: 1339 | Опубліковано: 11.04.2017  

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: