Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.10.2020, 00:54
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Новини  
Митрополит Стефан про роль Московської церкви в Україні
Опубліковано: 18.05.2017 | Рубрика: Новини | Переглядів: 838
Всього коментарів: 2
0
1 Олександр   (19.05.2017 08:54) [Материал]
Cyril Hovorun
14 год ·

Спочатку не хотів долучатися до дискусій про відомі законопроекти, але ось тільки зараз нарешті отримав в руки примірник журнала із своєю статею про Церкву і сприйняв це я підштовхування щось написати.

Головна теза тут така, що основою (іпостассю) Церкви є не її адміністративна структура, а громада. І ця теза дивним чином співпадає з головною презумпцією законопроектів, які надають пріоритет громаді перед юрисдикцією.

Гадаю, ніхто з парламентарів, які ініціювали і будуть підтримувати законопроект, не тямить в православній екклезіології. Але, виходячи з власних політичних міркувань і не усвідомлюючи цього, вони фактично просувають базові засади православної екклезіології там, де ті, хто мав би право правити слово істини, усіляко намагаються підмінити головне другорядним.

Ця ситуація мені нагадала, як Церква опиралася відділенню від держави і вважала таке відділення кінцем світу. Але воно зрештою принесло велике благо для Церкви, хоча його й просували секуляристи задля своїх власних цілей.

Ще раз переконуюсь, що Україна - це сервісно-діагностичний центр, який Бог влаштував для Вселенського Православ'я, у якому зараз можна виявити та усунути застарілі дефекти, що накопичувалися століттями)))
Community as the Nature of the Church (in Russian)
Статья опубликована в Вестнике русского христианского движения, №205 (2016), на основе на лекции, организованной Русским студенческим христианским движением и прочитанной 1…
academia.edu

0
2 Олександр   (19.05.2017 08:59) [Материал]
Цей коментар додано мною, бо на мій погляд висловлювання о. Кирила є важливим.

Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: