Вітаю Вас Гість!
Четвер, 01.10.2020, 15:28
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Пошук на сайті

ПосиланняСлово Митрополита

Стефан, митрополит Киевський та всій України

По гарячих слідах 3 ...

Головна » Статті, публікації  
Отець Гліб Якунін: "Священиків і єпископів повинні обирати віряни"

Церква повинна повернутися до демократичних засад устрою, які існували у ранньохристиянський час. Таку думку висловив Секретар Синоду Апостольської Православної Церкви протоієрей Гліб Якунін у інтерв'ю "Новій газеті".

"Головний принцип і біда нашої православної церкви (йдеться про РПЦ – ред.) полягає в тому, що елементи демократії, які були в ранній церкві, тепер абсолютно відсутні. Адже раніше громада обирала собі і священиків, і єпископів", – каже отець Гліб.

"Необхідно відновити цю традицію, щоб вище священноначалля обов'язково вибиралося самими віруючими. Кирило (патріарх РПЦ – ред.) створив потужну вертикаль влади. Павло Адельгейм (священик РПЦ, церковний публіцист, який виступав з критикою внутрішньоцерковного життя. Був убитий в серпні 2013 року – ред.) стільки боровся проти цієї страшної вертикалі влади, яку побудував Кирило. Ми сподівалися, що прийде учень митрополита Ленінградського і Ладозького Никодима (Ротова), почне в церкві якісь реформи ... А Кирило почав з того, що всі парафії взяв під жорсткий контроль. Це ж абсолютно божевільна ідея для церкви. Це порушення канонів і навіть принципів церковного устрою", – наголошує отець Гліб.

Відповідаючи на запитання "В чому цей жорсткий контроль проявляється?", отець Гліб сказав: "У тому, що фактичними настоятелями кожного приходу є архієреї, і архієрей має право прибрати будь-якого священика. Це суперечить навіть державному закону про церковний устрій. Павло Адельгейм більше десяти років воював зі своїм архієреєм Євсевієм (Саввіним), боровся за відродження справжньої церковної свободи хоча б на рівні приходу. А тепер його вбили. Ми канонізували Павла Адельгейма в нашій церкві, він святий".

Прес-служба Київської Митрополії

Опубліковано: 11.08.2014 | Рубрика: Статті, публікації | Переглядів: 1558
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *: